Świat LEGO w Kielcach

Targi Kielce oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach organizują nową imprezę skierowaną do dzieci i dorosłych – Festiwal KloCKów oraz spotkanie ze słynnymi LEGOtuberami. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce oraz w niedzielę 11 czerwca w Muzeum Zabawek i Gier. Czerwcowy Festiwal KloCK w Centrum Kongresowym Targów Kielce to impreza dla wszystkich dzieci: dzieci i młodzieży, a także dorosłych.

„Kilka miesięcy temu w Muzeum Zabawek i Zabawy zorganizowaliśmy pierwszy Zlot LEGOtuberów. Wydarzenie cieszyło się wówczas ogromnym zainteresowaniem. Odwiedzili nas miłośnicy klocków z całej Polski. Pomyśleliśmy wtedy o organizacji tego typu wydarzenia, ale na większą skalę, o rozbudowaniu go o warsztaty i wydarzenia towarzyszące. Chcemy stworzyć prawdziwe święto klocków” – podkreślała dr Ilona Daria Dyktyńska, Dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy.

Imprezie towarzyszyć będzie specjalna wystawa w Centrum Wystawienniczym Kielce oraz turniej naukowy sprzętu budowlanego dla dzieci i dorosłych. Modele klocków zaprezentują również Youtuberzy, unikatowe przykłady budowy pasjonatów budowania z klocków i placów zabaw z klocków.