Napis „I LOVE KIELCE” już niedługo ukaże się mieszkańcom

Uroczyste odsłonięcie 12-metrowego napisu, na którym oprócz liter znajduje się również miejsce… serce i scyzoryk, odbędzie się 26 maja o godzinie 20:30. Wydarzenie uświetni muzyka Kasi Lisowskiej. Błyszczący i zabawny tekst „Kocham Kielce” powstał w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim.

Prace konferencyjne trwają w KCK. Napis „Kocham Kielce” ma 12 metrów długości i 2,2 metra wysokości. Inicjatorami i realizatorami projektu byli Młodzieżowa Rada Miasta i Sebastian Michalski, który otrzymał 1294 głosy.

Serce oraz scyzoryk, który zastąpił literę L, będą pełnić funkcję siedzisk. Gdy się na nich usiądzie, przygrywać będzie muzyka. Swoje aranżacje utworów Stanisława Moniuszki udostępnił kielczanin, laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik. Wybór muzyki nie był przypadkowy, w końcu napis i Kieleckie Centrum Kultury znajdują się przy placu Stanisława Moniuszki.

„Mam nadzieję, że to miejsce stanie się punktem spotkań młodych i starszych ludzi. Takim sercem, w którym wszyscy będą chcieli się umawiać. W końcu to kielczanie zdecydowali, że taki napis jest potrzebny” – mówi dyrektor KCK Augustyna Nowacka.