Deratyzacja Kielce – jakie metody usuwania gryzoni są najskuteczniejsze? Sprawdzamy!

Deratyzacja to działanie, mające na celu pozbycie się gryzoni, takich jak myszy, szczury, ale także kuny. Można wyróżnić dwie podstawowe metody walki ze szkodnikami – chemiczną i fizyczną. Wyjaśnimy, na czym polegają i podpowiadamy, która z nich sprawdzi się najlepiej.

Kielce – dlaczego deratyzacja jest taka ważna?

Myszy, szczury i kuny to szkodniki, które potrafią przysporzyć wiele kłopotów. Dewastują instalacje, zostawiają odchody i nieprzyjemny zapach, a także przenoszą choroby – zarówno na ludzi jak i zwierzęta domowe. Ten problem pojawia się nie tylko w gospodarstwach wiejskich i domkach jednorodzinnych, ale też w blokach na terenie dużych miast.

Warto wiedzieć, że obowiązkowa deratyzacja musi być przeprowadzana dwa razy w roku – dokładne terminy wyznaczają władze gminy, a administratorzy budynków są odpowiedzialni za jej wykonanie pod groźbą kary finansowej.

Kielce – jak wygląda deratyzacja z użyciem metod chemicznych?

Deratyzacja z użyciem metod chemicznych najprawdopodobniej jest najpopularniejszą formą walki z gryzoniami. W języku potocznym nazywa się ją trutką – ma postać granulatu, pasty, kostki, płatków, ziarna. Takim sposobem najczęściej przeprowadza się deratyzację magazynu z żywnością i innych wielkich powierzchni, także gospodarstw rolnych. Ta metoda stosowana jest, gdy chcemy pozbyć się zwłaszcza tych mniejszych szkodników, zwłaszcza myszy i szczurów.

Trutki trzeba używać z rozwagą ze względu na jej szkodliwość dla zdrowia, dlatego najlepiej stosować tzw. karmnik lub stację deratyzacyjną – to specjalne pojemniki, w których trutka jest dozowana. W ten sposób inne zwierzęta nie zostaną przypadkowo otrute. Ta metoda deratyzacji w Kielcach jest wykorzystywana przez firmę Patron Pest: https://patronpest.pl/oferta/deratyzacja-kielce-i-okolice-zwalczanie-szczurow/.

Kielce – jak przeprowadza się deratyzację z użyciem metod fizycznych?

Metody fizyczne to wszelkiego rodzaju pułapki, które można podzielić na dwa typy:

  • żywołowne,
  • sprężynowe.

Ten rodzaj walki z gryzoniami często stosuje się w domu, rozstawiając w niektórych miejscach łapki na myszy. Ta metoda sprawdzi się na małej powierzchni, jeśli walczymy ledwie z jednym lub kilkoma szkodnikami. Skuteczniejszym sposobem pozbycia się szczurów jest trutka.

Częstym problemem są również kuny i niewiele osób wie, jak sobie z nimi radzić – za najlepsze rozwiązanie uważa się pułapki żywołowne, które są jednocześnie najbardziej humanitarną metodą. Kunę najpierw trzeba złapać, a potem wywieźć daleko od domu – najlepiej do lasu. Podczas rozstawiania pułapek kluczowe jest wybranie trafnej lokalizacji i odpowiedniej przynęty, ale też właściwy montaż klatki, żeby nie okazało się, że mechanizm zawiódł.

Pozbycie się gryzoni nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem, zwłaszcza na dużym terenie np. zakładu przemysłowego, dlatego warto powierzyć to je fachowcom z firmy DDD – dzięki nim na pewno uda się wytypować najskuteczniejszą metodę walki z gryzoniami – dopasowaną do rodzaju szkodnika.