3 edycja Spartakiady Bez Granic

Od 31 maja do 2 czerwca na Rynku w Kielcach odbywa się trzecia edycja Spartakiady Bez Granic, organizowanych przez Stowarzyszenie Sport CK, turniejów przeznaczonych dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zarówno dzieci, jak i dorośli zostali zaproszeni do udziału w rywalizacji sportowej w różnych konkurencjach sprawnościowych. Zawody rozpoczynają się o godzinie 9:00 i trwają do 13:00. Każdy może dołączyć i wziąć udział. Prezydent Kielc, Bogdan Wenta, objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Na kieleckim Rynku czeka wiele atrakcji, takich jak mini boisko do piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, tory z przeszkodami oraz stanowiska do innych konkurencji. Trzecia edycja turniejów dla osób z niepełnosprawnościami rozpoczęła się 22 maja w obiekcie MOSiR Kielce przy ulicy Szczecińskiej 1. Organizatorzy zapewniają uczestnikom turniejów poczęstunek, ciepły posiłek, wodę mineralną, medal, upominek, a najlepsi otrzymają puchary i nagrody.

Ostatniego dnia zmagań, czyli w piątek, 2 czerwca, na Rynku zostanie również wręczona specjalna nagroda dla „Wojowniczki i Wojownika Sport CK”, czyli dla dwójki zawodników, którzy pokonali swoje bariery z największym poświęceniem. Łącznie w cyklu zawodów bierze udział ponad 200 osób z kieleckich szkół i placówek wychowawczych.