Twórcy filmowi poszukiwani: Sceniczna ulica Kielc czeka na swoją filmową gwiazdę

Zainteresowanych twórczością filmową zachęca się do nakręcenia dwuminutowego filmu, który ukazuje atmosferę, mieszkańców i architekturę ich ulubionych miejsc w Kielcach. Rezerwacje ulic są już dostępne na stronie internetowej, a filmy można przesyłać do 18 października 2023 roku.

Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Młodego Kina, z Biurem Wystaw Artystycznych w Kielcach pełniącym rolę współorganizatora.

Filmy powinny przedstawiać Kielce w niebanalny i innowacyjny sposób. Twórcom najlepszych filmowych arcydzieł przyznane zostaną nagrody, a główna nagroda, ufundowana przez Miasto Kielce, wynosi tysiąc złotych.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych, zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział za zgodą i pod nadzorem rodziców lub opiekunów prawnych. Możliwe jest również tworzenie filmów we współpracy z przyjaciółmi lub grupą znajomych.

Pierwszym krokiem do udziału w konkursie jest rezerwacja ulicy na stronie euroshorts.eu/miasta/kielce/. Następnie uczestnicy powinni nakręcić o niej film dowolnego gatunku, używając dowolnej techniki. Jedynym wymogiem jest to, że film musi trwać dokładnie dwie minuty. Gotowe dzieło należy opublikować na jednym z internetowych serwisów do publikacji materiałów video (np. Vimeo lub YouTube) i najpóźniej do 18 października 2023 roku (środa), godz. 23.59 wysłać link do filmu na adres e-mail [email protected].

Organizatorzy oferują wszyscy uczestnikom konkursu możliwość uczestnictwa w bezpłatnych „Warsztatach pracy z kamerą”, które odbędą się 17 października 2023 r. (wtorek) od godziny 14:00 do 18:30 w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: euroshorts.eu/miasta/kielce/.