Ulica Warszawska w Kielcach z przywróconym ruchem w dwóch kierunkach

Wreszcie dobiega końca remont ulicy Warszawskiej w Kielcach, który trwał niemal rok. Zgodnie z planem, droga zostanie otwarta dla ruchu dwukierunkowego już w najbliższą sobotę, 19 sierpnia, w godzinach popołudniowych.

Prace remontowe na ulicy Warszawskiej rozpoczęły się w ubiegłym roku. Od września 2022 roku droga została zwężona do jednego pasa, co znacznie utrudniało komunikację. Początkowo planowano, że ruch dwukierunkowy zostanie przywrócony w kwietniu tego roku, jednak nieprzewidziane warunki pogodowe pokrzyżowały te plany.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, zapewnia, że utrudnienia zakończą się już tej soboty. – Na chwilę obecną prace budowlane zostały zakończone. W najbliższych dniach przewidujemy wykonanie oznakowania poziomego na jezdni. Oczywiście, wszystko pod warunkiem, że nie pojawią się niespodzianki pogodowe – wyjaśnia Jarosław Skrzydło.

Kompleksowy projekt, obejmujący budowę nowej drogi na Osiedlu Dąbrowa II oraz kanalizacji, powinien zostać ukończony całkowicie do końca września 2023 roku. Inwestycja pochłonęła prawie 25 mln złotych i realizowana jest przez firmę TRAKT.