Szukają statystów na plan serialu "Dewajtis" w Kielcach

We wtorek, 22 sierpnia, Arkadiusz Stawicki ze Stowarzyszenia Przyjazne Kielce ogłosił, że największa produkcja filmowa realizowana w Kielcach i Tokarni – serial „Dewajtis” – przechodzi do następnej fazy. Na podstawie powieści Marii Rodziewiczówny, produkcja planuje casting na statystów. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia w Kielcach.

Podczas konferencji prasowej Stawicki poinformował, że będzie potrzeba około 70 osób w wieku od 20 do 70 lat. Z uwagi na historyczny charakter serialu, producent szuka osób o naturalnym wyglądzie. Panie muszą mieć naturalne paznokcie i włosy, bez żadnych hybryd, tipsów czy malowania oraz tatuaży i widocznego piercingu. Panowie powinni cechować się nieco dłuższymi włosami i brakiem nowoczesnych fryzur jak na przykład wygolone boki czy wystylizowany zarost.

Kandydatów na statystów zaprasza się do wysyłania zgłoszeń na adres [email protected]. W temacie wiadomości należy wpisać hasło „KIELCE”, a w treści podać swoje dane: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu, wzrost i miejscowość zamieszkania. Do maila należy załączyć zdjęcia twarzy i sylwetki.

Sam casting odbędzie się w czwartek, 24 sierpnia w godzinach 12-18 z możliwością przedłużenia czasu w razie dużej frekwencji. Miejsce to siedziba Stowarzyszenia Przyjazne Kielce przy ulicy Sienkiewicza 67. Pierwsze zdjęcia mają zostać zrealizowane już 1 września. Produkcja zapowiada wynagrodzenie dla statystów w wysokości 140 złotych za dzień pracy na planie zdjęciowym.