Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka z ofertą porodów wertykalnych

Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka przekazuje optymistyczne wieści dla wszystkich przyszłych mam, które mają zamiar rodzić w tej placówce. Ta nowoczesna lecznica z Kielc daje teraz możliwość ciężarnym kobietom samodzielnego wyboru najbardziej komfortowej dla nich pozycji podczas rozwiązania. Warto podkreślić, że nie jest to koniecznie tradycyjna poza leżąca.

Wsparcie dla tych zmian zapewnia wykwalifikowany personel medyczny, który niedawno ukończył szkolenie umożliwiające odbieranie tzw. porodów wertykalnych. To innowacyjne podejście do procesu narodzin dziecka przynosi wiele korzyści zarówno dla matki, jak i dla noworodka.

Pozycja wertykalna podczas porodu sprzyja efektywniejszemu dotlenieniu organizmu kobiety i maleństwa. Ponadto, dzięki oddziaływaniu siły grawitacji, dziecko łatwiej przechodzi przez kanał rodny. Dodatkowo, metoda ta znacznie redukuje ryzyko pęknięcia krocza u rodzącej kobiety.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości od Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka. Placówka, usytuowana przy ulicy Prostej w Kielcach, dysponuje również zaawansowanymi urządzeniami KTG. Dzięki nim kobiety w trakcie badań mogą się swobodnie przemieszczać. Dążenie do zapewnienia jak najwyższego komfortu pacjentkom ma na celu umożliwienie im pełnego decydowania o tym, jak chcą przeżyć moment narodzin swojego dziecka – oczywiście, jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne.