Kino z nutą ekologii: IV edycja wydarzenia „Eko Kino” w Kielcach

W dniu dzisiejszym, poniedziałek 11 września, na Placu Artystów w Kielcach ma miejsce wyjątkowy event pod nazwą „Eko Kino”. W ramach organizowanych atrakcji przewidziano projekcje filmów dotyczących ochrony powietrza i ekologii, ekologiczny quiz wiedzy oraz różne występy artystyczne. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach stoi za organizacją tego wydarzenia.

Ryszard Gliwiński, prezes kieleckiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina, że jest to już czwarta edycja „Eko Kina”. W planie jest także umożliwienie zdobycia wiedzy na temat ochrony środowiska oraz finansowania działań ekologicznych. Doradcy energetyczni będą dostępni do odpowiedzi na pytania związane z programami takimi jak „Czyste Powietrze” oraz „Moja Woda”.

Zdaniem Anny Krupki, wiceminister sportu i turystyki, wydarzenie „Eko Kino” skierowane jest głównie do dzieci i młodzieży i ma połączyć aspekty rozrywkowe z edukacyjnymi. W ramach zabawy dzieci mają szansę wziąć udział w konkursach z nagrodami, a jednocześnie dowiedzieć się, jak dbać o środowisko naturalne, szczególnie piękne w regionie świętokrzyskim.

Senator Krzysztof Słoń uważa, że wydarzenia takie jak „Eko Kino” są niezbędne dla młodego pokolenia. Zwraca uwagę na znaczenie profilaktyki i budowania świadomości ekologicznej, które pomagają młodym ludziom zrozumieć istotę harmonijnego współistnienia z naturą i szacunku do przyrody.

„Eko Kino” będzie trwało do godziny 17:00 i ma patronat honorowy ministra klimatu i środowiska Michała Kurtykę.