Pomyłka w szpitalu: skremowano ciało kobiety zamiast mężczyzny

W kieleckim szpitalu im. św. Aleksandra nastąpiła niewyobrażalna pomyłka – pracownicy mylnie wydali do kremacji ciało zmarłej kobiety zamiast mężczyzny. Ta sytuacja doprowadziła do porażającej sytuacji, gdzie kremacji poddano nie tę osobę.

W tym samym czasie w placówce medycznej doszło do śmierci dwóch pacjentów – kobiety i mężczyzny. Rodzina zmarłej kobiety zaplanowała tradycyjny pogrzeb, natomiast krewni zmarłego mężczyzny zdecydowali o skremowaniu jego ciała. Niestety, doszło do tragicznego błędu.

Pracownicy firmy pogrzebowej, którzy przybyli do szpitala aby zabrać ciało mężczyzny do kremacji, otrzymali ciało zmarłej kobiety. Rodzina zmarłej odkryła pomyłkę, gdy chcieli pożegnać swoją bliską przed pochówkiem. Wskutek tego błędu, zwłoki kobiety zostały skremowane, co było sprzeczne z ich wolą.

Rodzina złożyła zawiadomienie do I Komisariatu Policji w Kielcach w piątek o niewłaściwym wydaniu zwłok do kremacji. Śledztwo zostało wszczęte, przesłuchano także świadków. Młodsza aspirant Małgorzata Pędzik, rzecznik prasowy policji w Kielcach, zagwarantowała, że dokumenty dotyczące sprawy zostały przekazane do prokuratury.

Daniel Prokopowicz, głosiciel Prokuratury Okręgowej w Kielcach, potwierdził, że to nie jest pierwszy tego rodzaju przypadek. Takie pomyłki przy wydawaniu ciał przez miejskie szpitale zdarzyły się co najmniej trzy razy w ostatnich latach.

Prokuratura Rejonowa prowadzi śledztwo w tej sprawie. Szpital im. św. Aleksandra natomiast zapowiedział rozpoczęcie wewnętrznego dochodzenia i zadeklarował pełną współpracę zarówno z rodziną zmarłej jak i służbami prowadzącymi śledztwo. W oświadczeniu placówki podkreślono również, że szpital nie utrzymuje żadnych relacji biznesowych z firmą pogrzebową odpowiedzialną za tę sytuację.