Nowa odsłona kieleckiego targowiska: powrót do pierwotnej lokalizacji

Na kieleckim Czarnowie rozpocznie się wkrótce nowy rozdział dla lokalnego handlu. Planowane jest otwarcie targowiska przy skrzyżowaniu ulic Piekoszowskiej i Opielińskiej, które ma nastąpić jeszcze przed końcem bieżącego miesiąca. Obecnie miejsce to przechodzi przez ostatni etap odbiorów przed otwarciem.

Targ na Czarnowie był ważnym punktem dla kupców przez wiele lat. Jednakże, w 2007 roku, konieczność przemieszczenia handlu do innej lokalizacji, na plac przy ulicy Mielczarskiego, była spowodowana sprzeciwem mieszkańców zaniepokojonych problemami wynikającymi ze zbyt bliskiego sąsiedztwa z handlarzami.

Teraz, w 2023 roku, miejsce przy Mielczarskiego zostało przejęte przez Wojsko Obrony Terytorialnej. W wyniku tej zmiany, targ będzie mógł powrócić do swojej pierwotnej lokalizacji. Renata Gruszczyńska, prezes Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach, potwierdza, że planowane jest uruchomienie nowego targowiska jeszcze w październiku tego roku.

Podkreśla, że ostatnie odbiory straży pożarnej i sanepidu zostały już wykonane. Natomiast wniosek o odbiór do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego jest w trakcie rozpatrywania. Choć prezes RPZiUK w Kielcach nie może przewidzieć dokładnej daty zakończenia wszystkich odbiorów, to jednak, jak zapewnia, planowany termin otwarcia w październiku nie jest obecnie zagrożony.

Nowe targowisko będzie dostępne dla kupujących od godziny 7 rano. Sprzedaż będzie odbywać się wyłącznie na ogrodzonym terenie, który będzie objęty monitoringiem. Plac zostanie także wyposażony we wcześniej wybudowane toalety.