Świętowanie Światowego Dnia Zwierząt razem ze sportowcami z Kielc

4 października 2023 roku, jak co roku, świętujemy uroczystość znaną jako Światowy Dzień Zwierząt. Zauważalne jest, że kwestie zwierzęce są bliskie sercom graczy z kieleckich drużyn piłkarskich – Industrii i Korony. Ich publiczne działania i deklaracje miłości do zwierząt służą jako wzór do naśladowania, podkreślając, że nasze czworonożne przyjaciółki i przyjaciele zasługują na najlepsze warunki do życia.

Sportowcy z Kielc nie ukrywają swojej wielkiej sympatii do zwierząt. Nie tylko posiadają własne domowe pupile, ale też z radością pozują do zdjęć z egzotycznymi gatunkami podczas swoich licznych podróży.

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest na całym świecie 4 października, w dzień upamiętniania św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt oraz ekologii i ekologów. Jest to okazja, by organizatorzy tego święta skierowali społeczeństwo ku refleksji nad losem zwierząt bezdomnych, przypadkami okrucieństwa wobec nich, warunkami ich życia w schroniskach, sterylizacją tych, które nie mają domu oraz nielegalnymi hodowlami psów trenowanych do walk. W Polsce ten ważny dzień obchodzimy od 1993 roku.