Festiwal Czekolady i Słodkości rozpoczął się w Kielcach

W piątkowy poranek 6 października nadszedł czas na słodką ucztę dla mieszkańców i gości Kielc. Miasto stało się gospodarzem Festiwalu Czekolady i Słodkości, oferującego mnóstwo atrakcji dla miłośników słodyczy, zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Wystawcy uczestniczący w Festiwalu Czekolady zaczęli się pojawiać na kieleckich ulicach już od wczesnych godzin porannych. Deptak na ulicy Sienkiewicza oraz Plac Artystów przemieniły się w miejsca, gdzie można było spróbować i nabyć bogatą gamę różnych smakołyków. Wśród dostępnych produktów nie brakowało czekoladowych specjałów, które cieszyły się szczególnym uznaniem.

Katarzyna Cedro z Manufaktury Słodyczy i Kawiarni Familijnej w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach z entuzjazmem zapraszała wszystkich odwiedzających do aktywnego udziału w festiwalowych atrakcjach. Zachęcała między innymi do robienia czekolad czy lizaków, a dla najmłodszych przygotowano gumy i owocowe miksy. Dorośli z kolei mieli okazję skosztować kawy czy mohito.

Na Festiwalu Czekolady i Słodkości w Kielcach swoje produkty prezentowali zarówno lokalni producenci i sprzedawcy słodyczy, jak i ci z dalszych regionów kraju. Wybór dostępnych przysmaków był naprawdę duży. Wśród głównych atrakcji festiwalu znalazły się warsztaty czekoladowe i cukiernicze, pokazy mistrzów cukiernictwa, prelekcje i wykłady dotyczące czekolady oraz liczne degustacje tego słodkiego produktu.

Festiwal Czekolady i Słodkości w Kielcach trwał do niedzieli wieczorem, 8 października. Zakończył się około godziny 19.