Pracownik budowy w Kielcach zmarł po upadku z szóstego piętra

W Kielcach doszło do tragicznego incydentu na miejscu budowy. Pracownik w wieku 42 lat, który pracował nad instalacją barierek ochronnych rusztowania, spadł z wysokości równoznacznej szóstemu piętru i niestety stracił życie na miejscu.

Policja została poinformowana o tym dramatycznym wydarzeniu w środowe przedpołudnie, 11 października, dokładnie o godzinie 11:39. Miejsce nieszczęścia znajdowało się na ulicy Górnej w Kielcach, gdzie trwały prace budowlane.

Zeznania od kierownika budowy, 40-letniego mężczyzny, ujawniły, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jak opisywał sytuację, 42-latek rozmieszczający barierki ochronne na szóstym piętrze utracił ostrożność i spadł z imponującej wysokości około 16 metrów. Informacje te potwierdziła Małgorzata Perkowska-Kiepas, młodszy aspirant i rzeczniczka prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach.

Niestety przykre konsekwencje upadku okazały się śmiertelne. Pomimo natychmiastowej reakcji, lekarze, którzy przybyli na miejsce, mogli jedynie stwierdzić zgon 42-letniego pracownika.