Nietrzeźwy kierowca z powiatu kieleckiego proponował łapówkę policjantom

Pamiętny wtorkowy wieczór na długo zapisze się w pamięci 62-letniego obywatela powiatu kieleckiego, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy chęcińskiej policji. Mężczyzna nie tylko prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu, ale także próbował przekupić interweniujących funkcjonariuszy, co jedynie pogorszyło jego sytuację.

Podczas rutynowej kontroli w Lipowicy, gmina Chęciny, w miniony wtorek, miejscowi policjanci postanowili sprawdzić citroena. Funkcjonariusze podejrzewali, że osoba prowadząca ten pojazd mogła być nietrzeźwa. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, gdyż badanie stanu trzeźwości 62-letniego kierowcy wykazało obecność ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.

W trakcie procedur kontrolnych mężczyzna podjął desperacką próbę uniknięcia odpowiedzialności karnej za jazdę po spożyciu alkoholu. Zaoferował interweniującym policjantom gotówkę, licząc na to, że odstąpią od dalszych czynności. Niestety dla niego, taka postawa tylko pogłębiła jego problemy. 62-latek spędził resztę wtorkowego wieczora w policyjnym areszcie, a teraz czeka go konfrontacja z wymiarem sprawiedliwości za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz za próbę korupcji. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.