Zaskakujący lokal w Kielcach: smażalnia Ryb z unikalnym menu

Na ulicy Sienkiewicza 14 w Kielcach rozpoczął działalność interesujący lokal gastronomiczny, który ma potencjał zaskoczyć swoją ofertą. Lokal nosi nazwę „Smażalnia Ryb Barramundi” i specjalizuje się w oferowaniu świeżych ryb – zarówno tych klasycznych, dobrze znanych każdemu smakoszowi, jak i rzadziej spotykanych gatunków o wyjątkowym, niespotykanym smaku. Osoba stojąca za tym projektem posiada solidne doświadczenie w branży rybnej.

„Smażalnia Ryb Barramundi” zapoczątkowała swoją działalność 7 października, w sobotę. Ten lokal to już trzecie miejsce na kulinarnej mapie Kielc związane z rybnym menu, które prowadzi ten sam właściciel.

Nazwa lokalu jest bezpośrednio związana z rodzajem ryby dostępnej w jego menu. Jak mówi właściciel: „Zaledwie cztery smażalnie w Polsce oferują rybę barramundi, a trzy z nich należą do mnie. To gatunek ceniony za wyjątkowy smak, ale kosztowny w zakupie. Idealnie nadaje się dla dzieci, ponieważ nie zawiera ości. Charakteryzuje się delikatnym, maślanym smakiem. Poza barramundi, w naszym menu znajdują się sandacz, dorsz, okoń morski, halibut, labraks importowany z Chorwacji, szczupak i pstrąg. Są to zarówno tradycyjne propozycje, jak i bardziej egzotyczne. Stawiam na drapieżniki, ponieważ żywią się innymi rybami i nie czuć w nich smaku mułu. Do dania głównego podajemy ziemniaki, frytki, a także surówki przygotowywane na miejscu. Chciałem, aby nasze menu było proste i przejrzyste”.

W ofercie lokalu znajdziemy również różnego rodzaju napoje oraz piwo. „Smażalnia Ryb Barramundi” jest otwarta od wtorku do czwartku w godzinach 11-18, natomiast od piątku do niedzieli w godzinach 11-19. Godziny otwarcia mogą ulec zmianie w przyszłości.