Spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką literackiego bestsellera

Z niecierpliwością wielu oczekuje na możliwość wypożyczenia jej książek. Jej najnowsza pozycja, „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, od momentu publikacji pięć miesięcy temu, doczekała się już dwunastu dodruków. Przybliżając się do daty 16 października, w Kielcach, w miejscu znanym jako „Poczytalnia na dVoRcu”, odbędzie się spotkanie z Joanną Kuciel-Frydryszak – kobietą stojącą za tym literackim fenomenem.

Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 17.30, jak informuje Agnieszka Soboń z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Agnieszka Soboń podkreśla, że ostatnie miesiące były wyjątkowo udane dla autorki. „Chłopki” cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że w bibliotecznych filiach tworzą się długie kolejki chętnych do ich wypożyczenia. Pani Soboń przewiduje, że wiele osób będzie chciało usłyszeć bezpośrednio od autorki o procesie tworzenia tej książki.

„Chłopki” to opowieść oparta na prawdziwych zdarzeniach, w której autorka prowadzi rozmowy z córkami i wnuczkami kobiet wiejskich. Joanna Kuciel-Frydryszak w swojej książce wykorzystuje też materiały z różnego rodzaju dokumentów i artykułów publikowanych przez lata w polskiej prasie, które dotyczą losów kobiet zamieszkujących wiejskie tereny.

Do tej pory sprzedano ponad 160 tysięcy egzemplarzy „Chłopek”, co jest imponującym wynikiem na polskim rynku wydawniczym. Joanna Kuciel-Frydryszak napisała również biografie Antoniego Słonimskiego oraz Kazimiery Iłłakowiczówny. Jej poprzednia książka, „Służące do wszystkiego”, również zdobyła status bestsellera.