Kierowca Audi ukarany za niebezpieczne manewry w Kielcach

68-letni mężczyzna, który kierował samochodem marki Audi na ulicy Tarnowskiej w Kielcach, został ukarany przez policję mandatem w wysokości 2500 złotych oraz otrzymał 23 punkty karne. Przyczyną tak surowej kary były nieodpowiedzialne manewry drogowe, które zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator.

W minioną sobotę, patrolujący te tereny policjanci z drogówki zauważyli dziwne zachowanie kierowcy Audi na wspomnianej ulicy Tarnowskiej. Okazało się, że kierowca ów albo spieszył się nadmiernie, albo po prostu stracił cierpliwość – jego działania na drodze były bowiem skrajnie niebezpieczne. Na określonej wysokości ulicy Prostej wykonał on bardzo ryzykowny manewr wyprzedzania przez prawą stronę – jak relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy kieleckiej policji.

Sytuację tę uchwyciła policyjna kamera wideorejestratora z patrolującego w pobliżu radiowozu drogówki. Dzięki temu dowodu 68-letni kierowca Audi został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych oraz otrzymał 23 punkty karne za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze.