Bezpłatne parkowanie na Placu Wolności w Kielcach do odwołania

Od dnia dzisiejszego, tj. 23 października (poniedziałek), magistrat kielecki zaprzestaje pobierać opłaty za postój na Placu Wolności w Kielcach. Decyzja ta jest związana z trwającymi tam pracami remontowymi. Ratusz podaje, że parkowanie na tym obszarze będzie bezpłatne do odwołania.

Kierownik kieleckiej strefy płatnego parkowania, Mirosław Kruszyna, zaznacza, że uprawnienia do darmowego parkowania dotyczą jedynie Placu Wolności. Na ulicach przyległych do placu parking jest nadal płatny.

Mirosław Kruszyna wyjaśnia, że choć parking na Placu Wolności jest obecnie za darmo, użytkownicy powinni być świadomi możliwych utrudnień związanych z przerwami w ruchu. Remonty nawierzchni będą sporadycznie prowadzone przez Zielone Miasto.

Planowane prace remontowe mają na celu przygotowanie parkingu na zimę oraz odnowienie nawierzchni przed zbliżającym się Świętem Niepodległości, które przypada 11 listopada.

Kruszyna dodatkowo informuje o tym, że darmowe parkowanie obowiązuje wyłącznie na terenie placu. Za zatrzymanie pojazdu na przyległych ulicach nadal muszą być uiszczone opłaty. Dodał także, że odpowiednie informacje zostały umieszczone na placu i parkomatach są zaklejone, aby kierowcy nie dokonywali płatnych transakcji za postój.