Pływalnia "Delfin" w Kielcach wznowiła działalność po awarii

W Kielcach na ulicy Krakowskiej, klienci pływalni „Delfin” mogą znowu korzystać z basenu po tym, jak udało się szybciej niż zakładano naprawić awarię sterownika kotłów, które podgrzewają wodę. To dzięki zaangażowaniu pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tym bardziej warto podkreślić, że wciąż czynny jest tylko duży basen – mały pozostaje zamknięty. Przyznajmy niepowtarzalne uznanie dla wszystkich związanych z funkcjonowaniem tej pływalni – zarówno jej personelu, jak i firm zewnętrznych, które są naszymi partnerami. Należy szczególnie docenić ich wkład w naprawę kotłowni, która dzięki nim została uruchomiona jeszcze w piątek – zaznaczył dyrektor MOSiR w Kielcach, Przemysław Chmiel.

Autorzy obiektu nadal oczekują na opinię rzeczoznawcy na temat możliwości bezpiecznego korzystania z małego basenu. Uszkodzenie stropu znajdującego się pod małą niecką basenową spowodowało odpadnięcie tynku na sterownik, co doprowadziło do jego uszkodzenia. Wciąż nie jest znana data, kiedy mały basen będzie ponownie dostępny dla klientów.