Eneris Surowce wprowadza program edukacyjny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w Kielcach

W prężnie rozwijającej się firmie Eneris Surowce zainicjowano „Program edukacyjny dla Przedszkoli Samorządowych i Szkół Podstawowych w Kielcach”. Szkoła Podstawowa nr 34 miała zaszczyt gościć inauguracyjne spotkanie, podczas którego uczniowie zyskali okazję do uczestniczenia w lekcji na temat prawidłowej segregacji odpadów oraz bezpiecznego poruszania się po drogach.

Program ten cieszy się honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce i jest skierowany do dzieci w wieku 6-7 lat. Jego głównym celem jest ekologiczna edukacja najmłodszych za pomocą różnych gier i quizów tematycznych. W roku szkolnym 2023/2024, współpracując z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce, planowane są wspólne działania z dwudziestoma Samorządowymi Przedszkolami i Szkołami Podstawowymi, co oznacza możliwość nawiązania kontaktu z około 600 uczniami.

Podczas umówionych spotkań, młodzi uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, dowiedzieć się, jak bezpiecznie zachowywać się w pobliżu śmieciarki, a nawet samodzielnie zasiąść za jej kierownicą.

Pierwsze spotkanie z programem odbyło się już w Szkole Podstawowej nr 34. Kolejne są zaplanowane na 26 października w Przedszkolu Samorządowym nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 5, a następne – 30 października w Przedszkolu Samorządowym nr 9.