Eneris Surowce uruchamia program edukacyjny dla przedszkoli i szkół podstawowych w Kielcach

Eneris Surowce, znana firma działająca w sektorze energetycznym, zainicjowała „Program edukacyjny dla Przedszkoli Samorządowych i Szkół Podstawowych w Kielcach”. Inauguracyjne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 34, gdzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji poświęconej tematyce segregacji odpadów oraz bezpiecznego poruszania się na drogach.

Program ten jest realizowany pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Kielce. Głównym celem projektu jest kształtowanie świadomości ekologicznej u dzieci w wieku 6-7 lat. Realizowane jest to poprzez angażujące gry i quizy tematyczne. Współpracując z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce, Eneris Surowce planuje nawiązać współpracę z dwudziestoma Przedszkolami Samorządowymi i Szkołami Podstawowymi w roku szkolnym 2023/2024. Planowane działania obejmują spotkania z około 600 uczniami.

W trakcie tych interaktywnych spotkań, uczniowie będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat prawidłowej segregacji odpadów. Ponadto, będą mogli zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się w okolicach śmieciarki, a nawet samodzielnie usiąść za jej kierownicą.

Podczas inauguracji programu, pierwsza lekcja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 34. Kolejne spotkania są zaplanowane na 26 października w Przedszkolu Samorządowym nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 5, a następnie 30 października w Przedszkolu Samorządowym nr 9.