Wszystkich Świętych: ZTM w Kielcach uruchomi 40 dodatkowych autobusów do cmentarzy

Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) w Kielcach postanowił umożliwić mieszkańcom łatwiejsze dotarcie na cmentarze w czasie obchodów Wszystkich Świętych. Planuje wprowadzić czterdzieści dodatkowych autobusów, które będą kursowały do kieleckich nekropolii. Począwszy od soboty, kielczanie będą mieli możliwość skorzystania z tych specjalnie uruchomionych tras transportowych.

W dniach 28 oraz 29 października, zostaną uruchomione sześć nowych linii autobusowych przeznaczonych do obsługi połączeń z cmentarzami. Te dodatkowe trasy będą oznaczone literą „C”. Ponadto, standardowy rozkład jazdy linii numer 4 zostanie zmodyfikowany na ten okres i funkcjonować będzie jako linia 4 C – informuje dyrektor kieleckiego ZTM, Barbara Damian.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez ZTM, pasażerowie będą mogli skorzystać z tych specjalnych linii autobusowych, aby dostać się do cmentarzy znajdujących się przy ulicy Ściegiennego w Kielcach oraz w miejscowości Cedzyna (szczegóły na załączonym mapie). Dodatkowo, autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będą także kursowały do cmentarza w Chęcinach. Autobusy specjalnych linii będą odjeżdżały co kilkanaście minut. W Dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada, pozostałe linie autobusowe będą funkcjonować według rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele.