Gromadka entuzjastów szybkiej jazdy zakłóca spokój Kielc: interwencja policji

Przy centrum handlowym na kieleckich Ślichowicach, w sobotni wieczór, zgromadziło się kilkadziesiąt osób, pasjonatów szybkiej jazdy. Funkcjonariusze drogówki z Kielc wydali wiele mandatów i zarekwirowali dwie karty motorowerowe.

Policja z Kielc otrzymała informacje, że zwolennicy adrenaliny na kołach mają plan spotkania na Ślichowicach w sobotni wieczór. Jak wyjaśniła młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, spotkanie nie miało na celu tylko podziwianie ich pojazdów. Celem było wykorzystanie nocnego miasta jako okazji do sprawdzenia swoich zdolności za kierownicą oraz mocy silników. Przedstawiciele prawa czuwali nad tym, aby nie doszło do nielegalnych wyścigów i zdecydowanie reagowali na każde łamanie regulaminu.

Tego wieczoru skontrolowano 45 kierowców, spośród których 11 otrzymało mandaty. Siedem dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy. Dwóch kierowców, którzy naruszyli zasady ruchu drogowego w sposób rażący, musiało pożegnać się ze swoimi prawami jazdy.