Kielecki Park Technologiczny obchodzi swoje 15 urodziny i ma na celu transformację Californii INC

Z okazji 15-lecia Kielecki Park Technologiczny (KPT) podsumował efekty swojej działalności. Do tej pory, ponad 2500 firm skorzystało z różnorodnych form pomocy, które KPT oferuje. Łączna suma inwestycji wyniosła aż 220 milionów złotych. Działania KPT przyczyniły się również do kompleksowej modernizacji określonych obszarów miasta Kielce.

W czwartkowym jubileuszowym wydarzeniu uczestniczyły liczne ważne postacie – przedstawiciele administracji miasta oraz firmy stacjonujące w parku technologicznym. Wydarzenie było nie tylko okazją do wspomnień i celebracji, ale także praktycznej prezentacji nowo powstających firm (start-upów), które biorą udział w programie „Poland Prize Powered by Kielce Technology Park”.

Podczas spotkania przywoływano wiele wspomnień. Obecnie niewiele osób pamięta, że idea stworzenia KPT narodziła się w 2006 roku za prezydentury Wojciecha Lubawskiego. Pierwszym miejscem, które stało się siedzibą parku technologicznego w 2008 roku, była stara kamienica przy ulicy Piotrkowskiej. W 2011 roku otwarto pierwszy inkubator w budynku Orange przy ulicy Olszewskiego. Dzisiaj, w tej części miasta KPT posiada siedem budynków – od biurowych i laboratoryjnych po magazynowe i produkcyjne. Cały obszar uległ nie do poznania zmianie pod wpływem działalności KPT.