Kielce: Hala przy Liceum Żeromskiego oczekuje na dostawy prądu i gazu

Wygląda na to, że uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach mogą zacząć korzystać z nowo wybudowanej hali sportowej nie wcześniej niż od 22 stycznia. Mimo iż budynek został ukończony i zgłoszony do odbioru przez wykonawcę 24 października.

Inwestycja dotyczyła budowy hali sportowej z zapleczem oraz dodatkowymi salami lekcyjnymi dla najstarszej placówki edukacyjnej w Kielcach. Prace budowlane ruszyły w styczniu 2021 roku i miały zakończyć się 13 sierpnia tego samego roku. Jednakże, między innymi z powodu problemów z dostępem do materiałów budowlanych, zdecydowano o przedłużeniu terminu do dnia 24 października.

– Właśnie tej daty ukończyliśmy całość robót budowlanych i zgłosiliśmy gotowość hali do odbioru – mówi Marek Kuchna, dyrektor firmy EM-BUD, która odpowiada za realizację projektu. Niestety, nie jest w stanie sporządzić pełnej dokumentacji powykonawczej tej inwestycji, ponieważ budynek ciągle nie jest podłączony do sieci energetycznej. Brak jest również podłączenia do gazu, co uniemożliwia przeprowadzenie prób eksploatacyjnych.