Incydent w końskim liceum: suszarka w łazience stanęła w ogniu, ewakuacja 100 osób

Do niepokojącego zdarzenia doszło w jednym ze znanych liceów na terenie Końskich, a dokładniej I Liceum Ogólnokształcącym noszącym imię Komisji Edukacji Narodowej. Wybuchł tam pożar, którego źródłem była suszarka do rąk znajdująca się w łazience szkolnej. Wobec poważnego zagrożenia podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji zarówno uczniów, jak i personelu pracującego w placówce.

Mariusz Czapelski, pełniący rolę oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mającej siedzibę w Końskich, przekazał informacje na temat zaistniałego incydentu. Podkreślił, że do niebezpiecznego zdarzenia doszło w budynku szkolnym położonym przy ulicy Kapitana Stoińskiego. Jak wyjaśnił, doszło do zapalenia się suszarki do rąk ulokowanej w łazience szkolnej. W wyniku tego zdarzenia konieczne było przeprowadzenie ewakuacji, która objęła 90 uczniów oraz 10 członków personelu szkolnego – wszystko to zanim na miejsce dotarły służby ratownicze. Mimo dramatyczności sytuacji, udało się ją szybko opanować.

Jednym z pierwszych działań strażaków na miejscu zdarzenia było wywietrzenie pomieszczeń oraz przeprowadzenie pomiarów, które miały na celu sprawdzenie, czy zagrożenie zostało całkowicie zneutralizowane. Po uzyskaniu pozytywnych wyników, możliwe stało się powtórne wejście do budynku.

Na szczęście, mimo poważnej sytuacji, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Jak informuje straż pożarna, najprawdopodobniej doszło do pożaru w wyniku usterki urządzenia – suszarki do rąk.