Zamieszanie na osiedlu KSM: Kielczanin zatrzymany za próbę rozboju na obywatelu Włoch

Na terenie Kielc doszło do niepokojącej sytuacji, kiedy miejscowy mieszkaniec usiłował podjąć działania o charakterze rabunkowym wobec Włocha. Przestępca, będący kielczaninem, zaatakował i brutalnie szarpał ofiarę, próbując oderwać łańcuch, który mężczyzna nosił na szyi. Za ten czyn, 40-letniemu sprawcy może grozić surowa kara aż do 15 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Kielcach, reprezentowana przez swojego rzecznika prasowego Małgorzatę Perkowską-Kiepas, ujawnia, że podejrzany o te czyny został zatrzymany w niedzielę, 19 listopada. Próba rozboju miała miejsce na osiedlu KSM na początku sierpnia.

Policjantka opisuje szczegółowo incydent: około godziny 11:20 rano na ulicy Bohaterów Warszawy, 77-letni obywatel Włoch był akompaniowany przez 69-letnią znajomą, kiedy niespodziewanie został zaatakowany przez nieznajomego mężczyznę. Napastnik, w wieku około 30-40 lat, próbował zerwać z szyi ofiary łańcuch. Starszy pan stawił jednak opór, starając się odstraszyć napastnika. W tym czasie, 69-letnia towarzyszka starszego pana otworzyła drzwi do pobliskiego bloku mieszkalnego, gdzie przeniosła się walka. Na miejsce wkroczył przypadkowy przechodzień, który zdołał odsunąć agresora i zamknąć za nim drzwi.

Na szczęście dla ofiar, zarówno dla 69-letniej kobiety jak i 77-letniego mężczyzny z Włoch, incydent nie skończył się poważnymi obrażeniami, a łańcuch pozostał przy właścicielu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji IV w Kielcach, który po analizie zgromadzonego dowodowego materiału oraz obrazów z monitoringu miejsc zdarzenia ustalił tożsamość napastnika. Jak się okazało, był nim 40-letni mieszkaniec Kielc. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Za ten czyn grozi mu wyrok do 15 lat pozbawienia wolności.