Podczas wieczornej gali 5 grudnia poznamy najbardziej zaangażowanych wolontariuszy województwa świętokrzyskiego

We wtorek wieczorem, 5 grudnia, zostaną wyłonione i uhonorowane osoby, które wykazały się niezwykłym zaangażowaniem jako wolontariusze w obrębie województwa świętokrzyskiego. Wszystko to za sprawą inicjatywy o nazwie „Laur Wolontariatu”, której celem jest docenienie i wynagrodzenie tych, którzy poświęcają swój czas i energię na służbę innym. Jak przypomina ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej, konkurs nie ma na celu stworzenia hierarchii wolontariuszy, ale raczej pokazanie, że każdy może się zaangażować w działania społeczne.

Banasik podkreśla, że podczas gali wręczone zostaną trzy unikalne i estetycznie wykonane statuetki. Pierwsza z nich trafi do wolontariusza roku, druga do koordynatora wolontariatu, a trzecia do osoby uznanej za nadzieję wolontariatu. Przyznany zostanie także tytuł „miejsca przyjaznego wolontariuszom”. Dodatkowo, wręczona zostanie specjalna nagroda imienia Macieja Korycińskiego, jednego z pionierów wolontariatu w regionie świętokrzyskim.

Uroczystość odbędzie się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, a jej początek zaplanowano na godzinę 18. Statuetki zostaną wręczone po raz osiemnasty. Wydarzenie jest organizowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz wolontariat działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.