Tragedia na drodze krajowej 73: 59-latek zginął mimo intensywnej reanimacji

Poniedziałkowy wieczór, 4 grudnia, przyniósł smutną wiadomość o tragicznym wypadku, który miał miejsce na trasie krajowej numer 73 w pobliżu Woli Morawickiej, na terenie gminy Morawica. To tam samochód prowadzony przez 59-letniego mężczyznę niespodziewanie zjechał z jezdni, kończąc swój bieg w przydrożnym rowie.

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania Ratownictwem poinformował, że do zdarzenia doszło około godziny 19:00. Z relacji wynika, że świadkowie niezwłocznie podjęli akcję ratunkową – wydobyli nieprzytomnego mężczyznę z pojazdu i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Wkrótce po nich na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratownicze, które kontynuowały akcję reanimacyjną. Na miejsce zostały również skierowane ekipy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, pomimo wszystkich wysiłków, lekarz stwierdził zgon 59-latka.

Aktualnie trwa śledztwo mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyn tego tragicznego wypadku. Policja prowadzi intensywne czynności. W wyniku zdarzenia ruch na drodze krajowej w kierunku Kielc był utrudniony, a jeden z pasów został całkowicie zablokowany.