Końcówka remontu stacji kolejowej w Kielcach: Czekamy na jej otwarcie

Renowacja stacji kolejowej w Kielcach dobiegła końca. Budynek przeszedł gruntowną metamorfozę, obejmującą odnowienie fasady, modernizację wnętrza oraz instalację podświetlenia dla napisu umieszczonego nad głównym wejściem. Polskie Koleje Państwowe (PKP), które nadzorowały projekt, zapowiedziały ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku publicznego jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Bartłomiej Sarna, reprezentujący zespół prasowy PKP S.A., potwierdził, że budowlane prace remontowe, które rozpoczęły się w lutym poprzedniego roku, są już na finiszu. Niemniej jednak, nie ujawnił jeszcze dokładnej daty ponownego otwarcia stacji.

„Zakończyliśmy już wszystkie prace budowlane. Teraz zajmujemy się procedurami odbioru inwestycji. Dodatkowo przygotowujemy również plan przeniesienia obsługi pasażerów z tymczasowego dworca do odnowionego budynku. Po zakończeniu tych działań, stacja zostanie otwarta dla podróżnych. Przewidujemy, że nastąpi to w grudniu” – oświadczył.

Do tej pory, całkowity koszt renowacji stacji kolejowej w Kielcach osiągnął sumę nieco ponad 53 milionów złotych brutto.