35-latek z gminy Ożarów złapany za kierownicą pod wpływem alkoholu i z listem gończym na koncie

35-letni mieszkaniec gminy Ożarów, który miał w swoim organizmie blisko 0,6 promila alkoholu kiedy prowadził opel, może teraz spędzić nawet do 5 lat w więzieniu. Mężczyzna, którego funkcjonariusze patrolu interwencyjnego ożarowskiego komisariatu skontrolowali w Jankowicach w poniedziałkowe popołudnie, okazał się być poszukiwanym listem gończym. Co więcej, mimo że sąd wcześniej zakazał mu prowadzenia pojazdów, mężczyzna zignorował to postanowienie.

W trakcie rutynowej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego komisariatu w Ożarowie, kierujący oplem 35-letni mężczyzna został poddany badaniu alkomatem. Wynik prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie był już sam w sobie poważnym naruszeniem prawa. Jednak to nie była jedyna przewina kierowcy. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnej bazie okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia kary trzech miesięcy pozbawienia wolności.

Teraz 35-latek ponownie stanie przed sądem. Najcięższą z możliwych kar stanowi złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.