Starachowiczanin wplątał się w oszustwo na 10 tysięcy złotych, wierząc, że rozmawia z przedstawicielem banku

Mieszkaniec Starachowic padł ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku, co skutkowało utratą 10 tysięcy złotych. Ofiara tej niefortunnej sytuacji to 59-letni mężczyzna, który w środę 13 grudnia zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach i opowiedział o swoim zdarzeniu. Twierdził, że jego oszczędności zostały mu wyłudzone przez osobę, która udawała konsultanta bankowego.

Pseudo-pracownik banku skutecznie namówił pokrzywdzonego starachowiczanina do przekazania kilku kodów BLIK. Mężczyzna, nie mając świadomości, że jest ofiarą przestępstwa, uwierzył w słowa swojego rozmówcy i przesłał wymagane kwoty za pomocą podanych kodów. W efekcie tego nieszczęśliwego incydentu stracił łącznie 10 tysięcy złotych.

W związku z tym Policja apeluje o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas kontaktowania się z osobami twierdzącymi, że są członkami rodziny lub przedstawicielami różnych instytucji. Podkreślają, że w takich sytuacjach warto podwójnie sprawdzić każdą informację, która może budzić nawet najmniejsze wątpliwości.

Optymalnym sposobem na uniknięcie podobnych sytuacji jest zakończenie rozmowy i natychmiastowe zgłoszenie incydentu na numer alarmowy 112.