Masowe ignorowanie nowych znaków drogowych przez kierowców grozi natłokiem mandatów

Od dnia czwartek, 14 grudnia, w rejonie Szpitala Kieleckiego wprowadzona została nowa regulacja ruchu drogowego. Ruch jednokierunkowy został zainicjowany na niedawno oznakowanych ulicach. Niestety, wielu kierowców nie wydaje się respektować tych zmian, postępując wbrew nowym oznaczeniom i jadąc pod prąd.

Komisarz Mariusz Bednarski, reprezentujący Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, apeluje do kierowców o zwrócenie uwagi na nowo wprowadzone regulacje. Przypomina również, że monotonne pokonywanie tej samej trasy codziennie nie usprawiedliwia ignorowania znaków drogowych – mogą one bowiem ulec zmianie.

Wskazuje on również na konsekwencje łamania przepisów, które mogą objawić się w postaci mandatów. Komisarz Bednarski zaznacza, jak ważne jest przestrzeganie zarówno znaków pionowych jak i poziomych dla bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Od dnia dzisiejszego, jednokierunkowy ruch został wprowadzony na ulicach Starodomaszowskiej, Szpitalnej oraz Kościuszki. Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, podkreśla, że taka organizacja ruchu ma obowiązywać na stałe. Jednokierunkowe odcinki dróg mają poprawić warunki ruchu oraz ułatwić parkowanie, szczególnie w kontekście rozszerzenia strefy płatnego parkowania, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku.

Rzecznik zarządu dróg zapowiedział również wprowadzenie analogicznych zmian na ulicy Prostej jeszcze w tym miesiącu. Obejmą one odcinek od Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka do skrzyżowania z ulicą Żeromskiego, gdzie planowane jest wyznaczenie miejsc parkingowych.