Świąteczne świętowanie na placu Artystów w Kielcach zorganizowane przez Ratusz

Miasto Kielce, w atmosferze bożonarodzeniowej magii, zaprasza swoich mieszkańców na miejską wigilię, która odbędzie się na urokliwym placu Artystów. Spotkanie, pełne ciepła i tradycji, zostało zaplanowane na piątek, 22 grudnia, a początek przewidziano na godzinę 13:00. Jak zwykle, przedstawiciele lokalnej administracji będą dzielić się z kielczanami opłatkiem i serwować typowe potrawy wigilijne.

Na stołach, przygotowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, pojawią się takie przysmaki jak barszcz czerwony, smażona ryba czy kapusta z grochem. Nie zabraknie również aromatycznych pierogów z kapustą i grzybami. Poczęstunek rozpocznie się równo z godziną 13:00.

Podczas tego świątecznego spotkania na rynku miejskim, wystąpią również tancerze z Kieleckiego Teatru Tańca. O godzinie 14:00 rozpocznie się uroczyste mierzenie łańcucha recyklingowego.

Nagrodą za najdłuższy łańcuch wykonany przez grupę przedszkolną lub klasę szkolną będą bilety na spektakl w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. Osoba, która prywatnie stworzy najdłuższy łańcuch, otrzyma świąteczny stroik ufundowany przez RPZiUK.

Zaś od godziny 16:00, podziwiać będzie można występy zespołów z Klubów Wolna Strefa, które wprowadzą wszystkich zebranych w prawdziwie świąteczny nastrój. Świąteczny jarmark bożonarodzeniowy, pełen prezentów i rękodzieła, będzie czynny do dnia 23 grudnia.