33-letni kierowca z 2,4 promila alkoholu w organizmie zatrzymany przez policję

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach, o czym przypominamy regularnie. Pomimo ciągłych apeli i działań prewencyjnych, niektóre osoby nadal decydują się na jazdę po spożyciu alkoholu. Przykładem jest świeży przypadek z Lubczy, gdzie wczoraj wieczorem policjanci z ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego 33-latka kierującego pojazdem marki Isuzu.

Szczegółowa kontrola drogowa przeprowadzona przez funkcjonariuszy w miejscowości Lubcza ujawniła, że mężczyzna prowadził pojazd będąc w stanie silnego upojenia alkoholowego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,4 promila alkoholu. Kierowca, który jest mieszkańcem sąsiedniego powiatu, został pozbawiony prawa jazdy. Teraz czeka go surowa kara w postaci wysokiej grzywny, wieloletniego zakazu prowadzenia pojazdów i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Niestety, ten incydent nie jest odosobniony. Nawet pomimo naszych codziennych ostrzeżeń o zagrożeniach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, wciąż pojawiają się przypadki osób, które ignorują te apeli. Tak było choćby w poniedziałek, kiedy informowaliśmy o 44-latku, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie i przyjechał w takim stanie na komendę w Jędrzejowie. Tego samego dnia inny nietrzeźwy kierowca, 23-latek za kierownicą BMW, spowodował kolizję na jednej z ulic w Jędrzejowie.

Należy pamiętać, że każda spożyta ilość alkoholu obniża koncentrację, zwalnia tempo reakcji i prowadzi do błędnej oceny odległości i prędkości. Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach. Jeśli piłeś alkohol – nie kieruj pojazdem!