Rozstajemy się z Arturem Brachowiczem, weteranem Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

Wkrótce nadejdzie czas na oficjalne pożegnanie Artura Brachowicza, zasłużonego członka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. Brachowicz, który pełnił rolę zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego tego ciała, postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. Uroczystość pożegnalna odbędzie się w piątek, 12 stycznia.

Artur Brachowicz, starający się o emeryturę po blisko trzech dekadach służby, został opisany przez st. kpt. Marcina Bajura z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach jako niezwykle zaangażowany i oddany pracownik. Decyzję o przejściu na emeryturę podjął już w roku 2023.

Brachowicz rozpoczął swoją karierę w sektorze przeciwpożarowym w roku 1996, jako podchorąży Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Wkrótce po tym, 1 sierpnia 2000 roku, dołączył do Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju. Przez kolejne lata, aż do roku 2022, nieprzerwanie związany był z tą jednostką, pełniąc różne funkcje, w tym najważniejszą – szefa jednostki.

Od 1 października 2022 roku Artur Brachowicz sprawował obowiązki zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego. Jego zadaniem było zarządzanie sprawami współpracy z jednostkami ochotniczymi. Na chwilę obecną, nie wybrano jeszcze osoby, która wypełni lukę po odejściu Brachowicza.