31-latek z Mazowsza w tarapatach: narkotyki, zniszczone drzwi i potencjalna kara do 5 lat więzienia po pobycie w Kielcach

Sobotni poranek okazał się dla 31-letniego mężczyzny z województwa mazowieckiego niezbyt przyjemny. Został on bowiem zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji III w Kielcach. W jego posiadaniu znajdowały się narkotyki, a dodatkowo dokonał on dewastacji drzwi w lokalu usługowym na Placu Wolności, jak również na strychu jednej z kamienic w centrum miasta.

Wczesnym sobotnim porankiem mieszkaniec jednej z kieleckich kamienic postanowił skontaktować się z dyżurnym Komisariatu Policji III. Informacja, którą przekazał, dotyczyła podejrzenia próby włamania – z klatki schodowej dochodziły niepokojące dźwięki. Policjanci skierowani pod podany adres natknęli się na 31-letniego mieszkańca Mazowsza. Przy nim znaleźli plastikowe pudełko zawierające blisko 2 gramy proszkowatej substancji. Wstępne badania wykazały, że jest to metamfetamina.

W związku z tym, że mężczyzna rezydował poza województwem świętokrzyskim, kieleccy mundurowi poprosili o wsparcie kolegów z Piławy. W wyniku przeszukań miejsca zamieszkania 31-latka odnaleźli oni blisko 30 gramów suszu, który niewstępnie zidentyfikowali jako marihuana. W opakowaniu po kawie piławscy stróże prawa znaleźli susz, który wstępnie został zidentyfikowany jako marihuana.

Jednak to nie koniec problemów mężczyzny. Tego samego dnia okazało się, że dokonał on zniszczenia drzwi wejściowych do lokalu usługowego na Placu Wolności oraz drzwi na strych kamienicy, w której został zatrzymany. Teraz czeka go odpowiedzialność za uszkodzenie mienia i posiadanie narkotyków – grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.