Odkrywanie innowacyjności w sadownictwie na targach w Kielcach

W przyszłą środę, 17 stycznia, Kieleckie Centrum Wystawiennicze otworzy swoje drzwi dla entuzjastów sadownictwa i warzywnictwa, rozpoczynając tym samym Targi Sadownictwa i Warzywnictwa. Lokalizacja zostanie wypełniona do brzegów, a wystawcy z zapałem prezentować będą swoje wyroby w sześciu przestronnych halach.

Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce, dostarcza informacji, że wydarzenie to przyciąga ponad 400 firm z różnych stron globu. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele z Austrii, Niemiec, Francji, Danii, Irlandii, Izraela, Serbii, Hiszpanii, Szwajcarii, Nowej Zelandii, Meksyku, Belgii oraz Włoch. W trakcie ekspozycji odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi innowacjami dla branż rolniczych i sadowniczych, które obecnie dynamicznie się rozwijają – być może nawet szybciej niż rolnictwo tradycyjne – podkreśla Mochoń.

Jak dodaje prezes Targów Kielce, to wydarzenie będzie prawdziwym pokazem nowoczesnej technologii. Najnowsze rozwiązania techniczne będą prezentowane zarówno w kontekście używanego sprzętu, jak i metod uprawy roślin oraz warzyw. Nie zabraknie również propozycji dla firm specjalizujących się w przechowywaniu owoców i warzyw, a także ich segregacji.

Oprócz tego, odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć nowoczesne metody uprawy roślin jagodowych. Będą one prezentowane na specjalnie przygotowanych do tego celu plantacjach wyposażonych w najnowocześniejszą technologię nawadniania, pomiarów i ochrony. Wydarzenie to przewiduje również szereg konferencji.

Andrzej Mochoń zapowiada, że podczas tych spotkań wywołane zostaną różnorodne tematy, takie jak nawożenie, nowe odmiany, choroby i szkodniki, ale również możliwości redukcji kosztów produkcji i organizacji handlu. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa zakończą się w czwartek.