Policja z Kielc konfiskuje narkotyki o wartości przekraczającej 3 mln złotych

Stróże prawa z Kielc odzyskali blisko 70 kilogramów nielegalnych substancji, wśród których dominowały marihuana i amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mężczyznę, podejrzewanego o rozprowadzanie wysokotonowych narkotyków. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Ujęcie tej ogromnej ilości narkotyków jest efektem intensywnej, długotrwałej pracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej.

Mężczyzna został zaskoczony przez funkcjonariuszy na peryferiach Kielc. W torbie, którą przy sobie nosił, znajdowało się 6 kg marihuany. Natomiast na miejscu, które wynajmował, policjanci odnaleźli jeszcze więcej narkotyków: 32 kg marihuany, 21 kg amfetaminy, niemalże 8 kg substancji psychotropowej – 4 CMC oraz około 1 kg haszyszu. Wszystkie te substancje zostały przesłane do policyjnego laboratorium do dalszych badań.

Zatrzymany mieszkaniec Kielc stanął przed sądem, gdzie usłyszał zarzuty posiadania i rozprowadzania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i nałożył na mężczyznę trzymiesięczny areszt tymczasowy.