Inwestycja z budżetu obywatelskiego w Kielcach zawieszona na skutek protestów mieszkańców

Mimo początkowych planów, władze Kielc zdecydowały o tymczasowym wstrzymaniu realizacji projektu „Psia łąka na KSM-ie”, finansowanego z lokalnego budżetu obywatelskiego. Decyzja ta jest reakcją na sprzeciw okolicznych mieszkańców, którzy wyrazili niezadowolenie z propozycji lokalizacji inwestycji.

Jak wcześniej informowaliśmy, proponowane miejsce pod „Psią łąkę” to teren pomiędzy blokami numer 8 i 12 przy ulicy Wielkopolskiej. Projekt stworzenia tego miejsca spotkał się z poparciem 1645 głosujących w Kieleckim Budżecie Obywatelskim, co zaowocowało jego umieszczeniem w planach na rok 2024. Szczegóły projektu wskazują, że przewidywana powierzchnia łąki to 600 metrów kwadratowych, a jej budowa miałaby pochłonąć sumę 110 tysięcy złotych.

Jednakże mieszkańcy pobliskich bloków podnieśli bunt przeciwko tej inwestycji. Zgromadzenie podpisywanej przez nich petycji wsparło 170 osób. Mieszkający w blokach twierdzą, że nie byli konsultowani w sprawie lokalizacji łąki i czują się oszukani, ponieważ pierwotnie planowano umieścić ją przy ulicy Sandomierskiej, niedaleko poczty. W dodatku mieszkańcy zwrócili uwagę na brak miejsc parkingowych w pobliżu bloków, co mogłoby jeszcze bardziej pogłębić problem po realizacji inwestycji.