Bohaterowie w mundurach: Wyrazy wdzięczności dla policjantów, którzy uratowali życie 25-letniego mieszkańca Kielc

Jednemu z młodych kieleckich obywateli groziło samobójstwo. Na szczęście, jego dziewczyna zdążyła wezwać odpowiednie służby, które natychmiast zainterweniowały. Wśród nich była policja, która zapewniła niezbędną pomoc i wsparcie. W wyniku ich działań, 25-latek został przewieziony do szpitala. Dziewczyna dzięki tej interwencji mogła tym razem odetchnąć z ulgą i postanowiła wyrazić swoją wdzięczność dla profesjonalizmu i empatii policjantów.

Desperackie chwile pełne strachu i niepokoju zamieniły się na momenty pełne podziwu dla zaangażowania i profesjonalnej pomocy świadczonej przez kielecką policję.

Tragiczna sytuacja miała miejsce 11 stycznia w Kielcach. Wtedy to funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o desperackim stanie 25-letniego mężczyzny, który planował odebrać sobie życie.

„Na nasze wielkie szczęście, ten młody człowiek został odpowiednio wcześnie skierowany pod profesjonalną opiekę medyczną” – komentuje młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy Policji w Kielcach.

Kiedy sytuacja się unormowała, obecna partnerka 25-latka postanowiła napisać list do komendanta Komisariatu III Policji w Kielcach. Chciała publicznie wyrazić swoje uznanie i wdzięczność za działania policjanta podczas tamtej interwencji. „Jego spokojne podejście, empatia oraz profesjonalizm zrobiły ogromne wrażenie. Jego obecność była dla mnie nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, ale także stanowiła moralne wsparcie w tym niezwykle trudnym dla mnie czasie” – napisała kobieta.