Nietrzeźwi kierowcy na drogach Kielc: Elitarna grupa Speed interweniuje

Podczas weekendowych działań, elitarne siły Grupy Speed zatrzymały na drogach Kielc dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich poruszał się uszkodzonym bmw, natomiast drugi wybrał do jazdy hyundai.

Na jednej z ulic Kielc – Wikaryjskiej, w sobotnie popołudnie policjanci z Grupy Speed, będącej częścią Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, skutecznie przerwali podróż kierowcy znacznie uszkodzonego pojazdu marki bmw. Za jego kierownicą siedział 23-letni mężczyzna, który poddał się badaniu alkomatem. Wynik blisko pół promila alkoholu w organizmie potwierdził jego stan nietrzeźwości. Młodzieniec pochodzący z gminy Morawica utracił w wyniku tej interwencji prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem – relacjonuje Artur Majchrzak, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

Trochę ponad trzy godziny po pierwszej interwencji, w miejscowości Święta Katarzyna, doszło do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierowcy. Tym razem 42-letni mężczyzna prowadził samochód marki hyundai, mając przy tym w organizmie prawie dwa promile alkoholu. – On też stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdu i teraz będzie stawiał się przed sądem. Tego rodzaju lekceważenie przepisów drogowych jest karane do 3 lat pozbawienia wolności, może skutkować wieloletnim zakazem kierowania pojazdami a także wysoką grzywną – dodaje Majchrzak.