Tragiczny wypadek na drodze Krajowej nr 9 – samochód osobowy zderzył się z ciężarówką

Do dramatycznego zdarzenia doszło na trasie oznaczonej numerem 9, w miejscowości Rudnik, położonej w gminie Brody, w powiecie starachowickim. Według informacji przekazanych przez służby ratunkowe, samochód osobowy zderzył się z pojazdem ciężarowym. Nieszczęsne wydarzenie miało miejsce w środę, 24 stycznia. Kierowca samochodu osobowego został znaleziony w stanie nieprzytomnym, a mimo natychmiastowej interwencji służb ratunkowych, jego życia nie udało się uratować.

Alarm do straży pożarnej wpłynął tuż przed godziną 15 tego samego dnia. Wkrótce potem na miejscu pojawiły się zastępy strażackie. Z relacji dyżurnego ze Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego Świętokrzyskiej Straży Pożarnej w Kielcach wynika, że kierowca samochodu osobowego został wydobyty z pojazdu przez świadków tragicznego zdarzenia, jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

W wyniku zderzenia samochód osobowy stanął w płomieniach. Strażacy szybko ugasili pożar, a nieprzytomnego kierowcę samochodu osobowego przekazali do opieki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu. Niestety, pomimo intensywnej walki o jego życie trwającej kilkadziesiąt minut, 73-letni mężczyzna zmarł.

Według wstępnych ustaleń oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, Pawła Kusiaka, 72-letni kierowca mercedesa, jadąc od strony Ostrowca, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką man. Kierujący ciężarówką 42-letni mężczyzna był trzeźwy. Policja prowadzi śledztwo w sprawie dokładnych przyczyn tego tragicznego wypadku.

Na trasie drogi krajowej numer 9 utrzymują się utrudnienia. Droga jest zablokowana.