Interwencja strażaków w Galerii Korona związana z awarią systemu wodociągowego

Wydarzyło się to w jednym z pomieszczeń znajdujących się w Galerii Korona w Kielcach, gdzie najprawdopodobniej wystąpiła usterka jednego z wodociągów. W wyniku tego incydentu, miejsce zostało podtopione. Informacje na ten temat przekazał starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Zgodnie z jego relacją, strażacy są obecnie na miejscu zdarzenia. Na miejsce skierowano aż osiem zespołów straży pożarnej, które mają za zadanie usunąć usterkę. Główne działania ratownicze polegają na zapobieganiu dalszemu zalaniu innych miejsc oraz usuwaniu zgromadzonej wody z miejsca, w którym doszło do awarii – wyjaśnia.

Podczas prac związanych z likwidacją skutków awarii, dopływ wody do pomieszczeń komercyjnych znajdujących się na terenie centrum handlowego został czasowo przerwany.

Na chwilę obecną cały parter galerii został wyłączony z użytkowania. Wszystkie sklepy tam umiejscowione są teraz nieczynne. Pracownicy stawiają czoła wyzwaniu i starają się usunąć zgromadzoną wodę.