37-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego podejrzany o serię oszustw zatrzymany przez policję Kielc

Funkcjonariusze policji z Kielc zatrzymali 37-letniego mężczyznę, obywatela powiatu szydłowieckiego, który jest podejrzewany o serię oszustw w dwóch województwach. Mężczyźnie, będącemu recydywistą, grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W ostatni piątek, służby porządkowe z Kielc otrzymały zgłoszenie dotyczące potencjalnego przestępstwa. Zawiadomienie sugerowało, że 37-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego na Mazowszu nabył określone narzędzia elektryczne poprzez transakcję, która miała nastąpić z odroczoną płatnością. Niestety, mimo upływu wyznaczonego terminu, mężczyzna nie uregulował należnej kwoty. Dodatkowo, zauważono, że te same narzędzia zostały wystawione na sprzedaż na portalu internetowym po znacznie obniżonej cenie – relacjonuje młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Podejrzany o serię oszustw mężczyzna został zatrzymany w Skarżysku-Kamiennej w poniedziałek. Policja ustaliła, że oprócz tego incydentu, 37-latek może być odpowiedzialny za dziewięć innych oszustw. Okazało się, że od listopada do grudnia poprzedniego roku na terenie Świętokrzyskiego i Mazowsza doszło do podobnych sytuacji – mężczyzna nabywał przeróżne urządzenia elektroniczne oraz sprzęty domowe, które następnie odsprzedawał w Internecie, nie regulując wcześniej zobowiązań finansowych. W sumie, ofiary straciły około 60 tysięcy złotych – dodaje Małgorzata Perkowska-Kiepas.

37-letni podejrzany usłyszał dziesięć zarzutów oszustwa. Z uwagi na fakt, że jest recydywistą (ostatnią karę za oszustwo kończył odsiadywać w 2022 roku), grozi mu teraz nawet 12 lat więzienia. W chwili obecnej został objęty dozorem policyjnym i zmuszony do wpłacenia kaucji.