Włoszczowice: Pożar lokomotywy manewrowej na stacji kolejowej

Na stacji kolejowej we Włoszczowicach, które znajdują się na terenie gminy Kije, doszło do zdarzenia polegającego na pożarze lokomotywy manewrowej. Informacje o tym niepokojącym incydencie dotarły do służb ratunkowych w środku nocy w dniu 13 lutego – dokładnie było to po godzinie 2:20.

Przekazał je młodszy brygadier Marcin Żarek, pełniący funkcję oficera prasowego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Pińczowa. Podczas rozmowy z mediami uspokoił on opinię publiczną, informując, że pomimo powagi sytuacji, nikt z osób zaangażowanych w zdarzenie nie odniósł obrażeń.

– Po przybyciu na miejsce strażacy musieli stawić czoła płonącej lokomotywie manewrowej. Po przeprowadzeniu pierwszych ustaleń okazało się, że najbardziej prawdopodobną przyczyną wybuchu pożaru było zwarcie występujące w instalacji znajdującej się w komorze silnika pojazdu. Opanowanie sytuacji było możliwe dzięki użyciu piany gaśniczej, która pozwoliła na skuteczne ugaszenie ognia. – opisywał przebieg akcji Marcin Żarek.