Policja z Kielc zatrzymała złodziei torebki seniora – sprawa trafi do sądu

Grupa młodych mężczyzn, odpowiedzialna za kradzież torebki jednej z starszych mieszkanek Kielc, została aresztowana przez lokalnych stróżów prawa. Złodzieje, którzy przywłaszczyli sobie torebkę 81-letniej kobiety, zostali zatrzymani przez policjantów z Komendy Miejskiej w Kielcach, jak poinformowała Małgorzata Perkowska-Kiepas.

Incydent miał miejsce na ulicy Piekoszowskiej w niedzielę, 28 stycznia. Jak wynika z ustaleń policji, starsza pani nieostrożnie pozostawiła swoją torebkę na balkoniku przed sklepem. Ta okazja została natychmiast wykorzystana przez złodzieja, który zabrał torebkę zawierającą dokumenty i gotówkę seniora.

Po zorientowaniu się, co się stało, pokrzywdzona kobieta niezwłocznie zgłosiła sprawę służbom porządkowym. Po przeprowadzeniu dogłębnej analizy zebranych dowodów i materiałów, funkcjonariusze byli w stanie zatrzymać domniemanego sprawcę – 23-letniego mężczyznę, współpracującego z dwoma nieletnimi pomocnikami w wieku 14 i 16 lat. Teraz wszyscy trzej spotkają się z wymiarem sprawiedliwości, choć w przypadku dwóch młodszych złodziei, będzie to sąd rodzinny.