Sandomierz: Inwestycje drogowe wart 32 mln zł zmienią oblicze miasta i ułatwią dojazd do szpitala

Długoniewyczekiwane zmiany infrastrukturalne w rejonie Szpitala Specjalistycznego w Sandomierzu szykują się na wielką skalę. Te metamorfozy, obejmujące zarówno ulice otaczające placówkę medyczną, jak i tereny bezpośrednio przyległe, w tym drogi wewnętrzne oraz parkingi, będą wynikiem największej wspólnej inwestycji starostwa i ratusza. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację 14 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości blisko 32 mln zł.

Starosta sandomierski Marcin Piwnik jest pełen optymizmu co do tej inwestycji. Podkreślił, że zapewni ona poprawę komfortu jazdy dla mieszkańców i pacjentów szpitala. Co więcej, otworzy nowe tereny pod inwestycje, co z pewnością przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy.

Inwestycja obejmuje gruntowną przebudowę ulicy Długiej na prawie trzykilometrowym odcinku – powstanie tam nowa kanalizacja sanitarna, a droga zostanie poszerzona. Dodatkowo, chodnik będzie miał szerokość 2 metrów. Plany przewidują również budowę nowych dróg asfaltowych przy ulicy Milberta oraz stworzenie nowej drogi dojazdowej do szpitala od ul. Dobkiewicza, gdzie powstanie parking na 200 miejsc. Projekt uwzględnia również modernizację parkingów przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i Centrum Zdrowia Psychicznego – tam zyskamy prawie 150 nowych miejsc parkingowych.

Piotr Wójtowicz, naczelnik wydziału inwestycji rozwoju i promocji w magistracie sandomierskim, poinformował, że remontowane będą także ulice Pogodna, Czereśniowa i Ogrodowa. Gmina wniesie wkład w postaci przygotowania i sfinansowania dokumentacji na te ulice oraz nadzoru inwestorskiego nad pracami, które tam będą wykonywane.

Prace mają zakończyć się do końca bieżącego roku. Sfinansowane zostaną głównie z funduszy Polskiego Ładu (30 mln zł), które stanowią 98 proc. wartości wszystkich zadań. Oferty w odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych przetarg można składać do 1 marca.