Wiosenny porządek w Kielcach: Zamiast kwiatów śmieci na trawnikach miejskich

Początki wiosny niewiele przypominają o tej pięknej porze roku, zwłaszcza na miejskich trawnikach. Na terenach zielonych w centrum Kielc rozsypane są butelki, niedopałki i różnego rodzaju odpady. Miejsca te, jak gazony, klomby czy donice, które zwykle ozdabiają kwiaty, niestety stały się tymczasowymi koszami na śmieci. Co gorsza, problem polega na tym, że nikt nie podjął się ich posprzątania. To właśnie niedogodność tę dostrzegli słuchacze Radia Kielce.

Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, zapewnia jednak, że sytuacja ta nie zostanie zignorowana. Przekazał informację, że pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w najbliższym czasie sprawdzą stan gazony i donic znajdujących się głównie na ulicy Sienkiewicza. Sprawdzona zostanie kondycja roślin – iglaków – które powinny tam rosnąć. Firma zajmie się również uporządkowaniem klombów na zlecenie Zieleni Miejskiej. Dodatkowo, pracownicy odpowiednio zadbają o klomby przy ulicy Staszica, w pobliżu miejskiego stawu, które czekają na obsadzenie. Rozważane są różne możliwości ich zagospodarowania.

Jest to tradycyjny rytuał w Kielcach – każdego roku, zarówno na wiosnę, jak i latem, miejsca te są starannie upiększane kwiatami. Szczególnie reprezentacyjne miejsca, jak Park Miejski z figurami pawia i łabędzia, okolice Rynku czy ulica Sienkiewicza szczególnie na to zasługują.